1) Minden könyv 1-1 mentor, egy-egy ember ön-megértett tapasztalati lényegére egyszerűsített világképe még ha tudatküszöbe alól, egy történeten keresztül is adja át, esetleg a kor világnézetének szűrőin előformázva.
2) Ha a belső önrendezés tapasztalati mintázat híján elakad ( paradoxon ami mindig külsőbb/felsőbb nézőpontból érthető meg, csak tudnod kell hol keresd a külső pontot s megérthetsz minden önzárt rendszert -akár a mindenséget, téridőt, isteneket, teremtőket is- ), egy mentor néhány mondata elegendő csupán az új nézőpont bevonásához, aszerint hogy az adott külső gondolat épp összegző modell kulcsát jelenti-e a gondolkodásunk összerendeződést kereső elemeihez.
3) a mentor a belső rendrakás elindításához kell, fordulópont, hogy a belső rend mentén képességeinket fókuszálni tudjuk s mindazt amit tanultunk, eszközül használhassuk hozzá, mint a felmerülő kérdések/feladványok/problémák válaszadó/megoldó/feloldó modellje amely elménk mintázataiból építkezik.
4) korunk egyik jellemzője az információömlesztés, ahol/akiben információtúltelítés történik, ott a megértés/feldolgozás képességének túlterhelés miatti ön-blokkolása intelligens szűréssel megelőzhető, ami a lényegi információt, a valódi új ismeretet emeli ki.
( mint mondtam, egy könyvben csupán 1-1 mondat, de ahhoz a könyvben írt gondolat története visz el megértés útján, néha példázatokkal körülírva )
5) ahogy egy szuper3D-HD film hang/képpont/adatmennyisége elvisz minket többnyire 5 poénhoz, egyetlen központi gondolathoz, némi érzelmi húrpengéshez ( ha nyitottak vagyunk épp rá -arra való a jelenetek filmzenével HANGolása-).
6) egyszerűsíthető avagy kódolható-dekódolható a lényegi gondolat maga? Jellegéből adódóan önmagán át közvetíthető, ha úgy tetszik, mint egyfajta gondolat-hologram ami oda illik ahol fogadóképesség van épp arra, így eleve csak sorrendileg logikusan ön-felépült gondolkodó rendszer képes értelmezésre befogadni,
noha a gúnyolódó gyermekded emberek kivetítő önkritikájából tanulva, mindenki magából indul ki, avagy azokból a mintázatokból amiket programul kapott/felvett a tudatalattijába s amiken átszűri világértését,
a torzító ítélettől és a szűréstől el kell tekinteni a gondolat kiemelésekor, hiszen egy kulcsként működő mintázat kiemelését jelenti.
ergo:
belső békén át kiemelve, képi leíró nyelven kódolva adható át igazán.
( persze e bejegyzés csak egy önelemző gondolatsor, amin át bizonyos terveimhez épp megvalósítási modelleket alkotok, külső minta ugyanis még nem létezik e léptékekhez/rétegekhez, más kiváló egyszerűsítő mintázatoknak csak részelemei működnek a jelenleg integrált léptékspektrumon... életutam folyamat- s adatelemzője, újraprogramozójaként szükségszerűen magam mentora vagyok e ponton, mintha saját létezésemet kellene feltörnöm és kódolnom választott referencia- és létezhetőségből leendő ténnyé kiemelni tervezett csomópontok szerint )
Mentor, Könyv, Mintázat, Gondolat
2016.03.15. 13:37 Voltar
Szólj hozzá!
Címkék: könyv gondolat tanulás programozás kódolás minta mentor
A bejegyzés trackback címe:
https://awaken.blog.hu/api/trackback/id/tr118479518
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.